Πολλή δουλειά για Ζαχαριάδη και VAR στο Ηράκλειο: Πέναλτι ζήτησε ο Ατρόμητος, ακυρωθέν γκολ ο ΟΦΗ και 0-1 με on field review

Δύσκολες φάσεις και πολλή δουλειά για τη διαιτητική ομάδα περιλάμβανε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον Ατρόμητο στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League 1.

Στο 29ο λεπτό ο Μανούσος του Ατρόμητου μπήκε μέσα στην περιοχή του ΟΦΗ, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του αμυντικού του ΟΦΗ, Βούρου, ωστόσο ο Ζαχαριάδης που ήταν κοντά στη φάση ήταν κατηγορηματικός πως δεν υπήρχε παράβαση πέναλτι.

Στο 44ο λεπτό ο ΟΦΗ βρήκε γκολ με τον Σαρδινέρο προ κενής εστίας, ωστόσο ο πρώτος βοηθός του αγώνα, Δημητριάδης (ΕΠΣ Καστοριάς) υπέδειξε οφσάιντ στον Ουές που έκανε την τελική πάσα. Η φάση εξετάστηκε από την ομάδα VAR και επιβεβαίωσε την απόφαση του βοηθού διαιτητή.

Δείτε τις δύο φάσεις ΕΔΩ

Στο 45+1′ και ο Μανούσος σκόραρε από κοντά για τον Ατρόμητο, όμως αρχικά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ από τον βοηθό Γεωργακόπουλο (ΕΠΣ Πειραιά). Ο Διαμαντόπουλος ωστόσο κάλεσε τον Ζαχαριάδη να επανεξετάσει τη φάση στο βίντεο. Ο ρέφερι διαπίστωσε πως η μπάλα κατέληξε στον επιθετικό του Ατρόμητου από κακό παίξιμο αμυντικού και τελικά το κατακύρωσε.